Uroczysta premiera filmu „Tarzan – ułan z Zawichostu” [RELACJA + ZDJĘCIA]

3 grudnia 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach miała miejsce premiera naszego filmu „Tarzan – ułan z Zawichostu”. Film powstał przy współpracy Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię i Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci.

Tomasz Wójcik ps. „Tarzan” jest bohaterem ziemi świętokrzyskiej, postacią niedocenioną przez polską historię. Tym filmowym obrazem chcieliśmy odkryć tę zapomnianą kartę historii.
Film powstał dzięki wsparciu Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Polskiej Spółki Gazownictwa i Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaufanie.

Premierę rozpoczęły przemówienia i podziękowania. Podczas premiery filmu Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię wręczyła po raz pierwszy Statuetkę Proporzec Pamięci. Statuetka trafiła do sędziego Andrzeja Jankowskiego. Wyświetlony premierowy pokaz naszego filmu wzbudził oklaski i pozytywne emocje publiczności. Cieszymy się, że nasza praca wzbudziła tyle emocji. Po seansie odbył się koncert patriotyczny zespołu FORTECA, podczas którego wspólnie na scenie zaśpiewaliśmy piosenkę z filmu „Tarzan – ułan z Zawichostu”. Premierze towarzyszyła wystawa fotografów, którzy byli obecni na naszym planie w trakcie kręcenia zdjęć.

Dziękujemy każdej osobie, która nawet w najmniejszym stopniu pomogła nam zrealizować ten projekt. Największą nagrodą za wykonaną pracę były słowa siostrzenicy „Tarzana”, Pani Wiesławy Jakubowskiej, która wzruszona powiedziała:” Daliście radę, nie spodziewałam się, że to tak wyjdzie, płakałam”.

Prosimy o kontakt każdego zainteresowanego pokazem filmu o Tomaszem Wójciku w swojej miejscowości.

Producent:
Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię
www.odzyskajmynaszahistorie.pl
zarzad@odzyskajmynaszahistorie.pl

Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci
www.ostrowieccypatrioci.pl

Patronat honorowy:
Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
www.nsz.com.pl

Reżyseria:
Sławomir Mazur

Scenariusz:
Katarzyna Ślusarz
Kamil Stańczyk

Film „Tarzan – ułan z Zawichostu” został współfinansowany ze środków Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.